فضای مسکونی

گاهی اوقات سعی می کنیم خانما را برای دیگران تزیین کنیمدر صورتی که در ابتدا باید کاربردش برای استفاده و آرامش خودمان باشد . البته تعاملات اجتماعی و زیبا شناسی نیز بسیار اهمیت دارد .

وقتی تصمیم گرفتیم که چگونه می خواهیم در فضایی که در آن هستیم زندگی کنیم راحتر می توانیم نقشه هایی که برایبازسازی و دکوراسیون آن داریم را ارزیابی کنیم . منظور از لرزیابی می تواند مالی باشد،خرید وسایلی که لازم داریم یا ارزیابی وسایلی که داریم و مدیریت آن

مهمترین عامل در بازسازی یک خانه همان مشخص کردن چگونگی و سبک زندگی مان است که به طور حتم عامل بسیار مهمی است در تحقق رسیدن به زیبایی و به هدر ندادن منابع مالی مان ، که در انتها آرامش را برای ما به عنوان خانه جایی بازیابی روحی،پرورش فرزندان و مکانی امن برای خانواده و مکانی شاد برای تعاملات به ارمغان می آورد.

فضای مسکونی

در بسیاری موارد نداشتن اطلاعات کافی،عدم شناخت درست متریال،نداشتن تیم مجرب و کار آمد و از همه مهمتر عدم برنامه ریزی باعث به وجود آمدن مشکلات ریز و درشت زیاد می شود که در نهایت منجر به از دست دادن منابع مالی نا کار آمدی فضای ایجاد شده و در انتها درست اجرا نشدن ایده ها و طرح ها می شود .

گروه با در نظر گرفتن نوع طراحی و دارا بودنکادری در زمینه طراحی و اجرا با برنامه ریزی درست در کنار شما برای تحقق ایده و رویاهایتان در کنارتان خواهد بود تا با صرف درست هزینه ها و صرف کمتر انرژی و زمان به نتیجه دلخواه برسد .

رسیدن به نتیجه دلخواه لازم وملزومی دارد. لازمه این امر به این ترتیب است که شما شناخت دقیقی از آنچه می خواهید انجام شود داشته باشید نکاتی که شاید بسیار پیش پا افتاده باشد ولی در آخر به صورت مشکل چشمگیری بروز می کند، که ما به برخی از آنها در ذیل به صورت اختصار اشاره می کنیم،تا شاید کمتر کوچکی باشد برای درک بهتر فضای منزلمان:

١-تفکر درباره آنچه داریم ،آنچه می خواهیم و آنچه که دیگر به آن احتیاج نداریم .

٢-تصمیم بگیریم هر فضا برای چه کاری مفیدتر است و به چه چیزی تعلق دارد که شما با آن بیشتر آرامش خواهید داشت

٣-برداشت یک لیستی از آنچه شما میتوانید کار کنید

٤-نحوه استفاده از فضای خانه را برای خود مشخص کنید به طور مثال آیا در آشپزخانه غذا یا در حال

٥-برای قسمت حمام باید ببینید آیا فضایی برای وان یا اتاق رختکن دارید یا باید فضایی از جایی دیگر قرض بگیرید

٦-در نحوه انتخاب مبلمان باید ببینید یا روی آن می خواهید مانور دهید

٧-شاید شما یک فضای تاریک دارید ولی بوجه ایجاد یک پنجره جدید یا تغییر و جا به جایی دیوار را ندارد بنابراین نیاز به این دارید که از رنگ های روشن استفاده کنید .

٨-بی اندیشید که چه چیزی دیگری دارید که می تواند متناسب کند طرح و ایده شما را

٩-استفاده از نقاط کانونی برای محلی برای نشستن و دور هم بودن مثل شومینه،یا پنجره رو به بالکن یا ........  

١٠- نور پردازی می تواند تاثیر بسزایی روی فضای شما داشته باشد با تفکر نوع استفاده از محل و انتخاب لوستر یا چراغهای دیگر دقت کنید .

١١-سبک دکوراسیون و چیدمان خود را انتخاب کنید تا راحتر تصمیم بگیرید که چه چیزی را متناسب با آن انتخاب کنید

فضای مسکونی

و در آفریدن جای خالی برای چیزهایی که شاید در آینده مورد توجه شما قرار بگیرد کنار بگذارید

گروه طراحی نقش سرای دوست آرزوی خوشحالی تما خانواده های ایرانی را از خداوند متعال خواستار است .